Навіть сучасні рюкзаки, створені з міцних тканин, стійких до забруднень, тканин потребують своєчасного догляду. Тканини, у волокна яких всотався бруд, швидше стираються, втрачають зовнішній вигляд. Пропонуємо основні поради: як чистити і прати рюкзаки різних типів.

Ручне чи машинне прання?

Дрібні забруднення з поверхні рюкзака можна відчистити за допомогою вологих серветок чи губки з миючим засобом. Якщо ж цей метод не допоміг, тоді переходимо до прання.

На початку ознайомимось з маркуванням, котре залишив виробник на ярличку рюкзака. Більшість рюкзаків можна прати в пральній машинці, проте є вироби, котрі можна чистити тільки методом ручного прання – це відображено на ярличку, відповідним позначенням.

Як правильно прати рюкзак: способи прання та чищення

Якщо рюкзак з жорстким каркасом, перед пранням його необхідно витягнути. Також потрібно зняти усі ремені, щоби прати їх окремо.

Правила ручного прання

Щоби результат повністю вас задовільнив, спочатку потрібно видалити з рюкзака пил, залишки дрібних забруднень — це можна зробити за допомогою щітки. Також протерти найбільш забруднені місця вологою ганчіркою. Якщо на поверхні рюкзака є плями, їх можна обробити плямовивідником, проте не застосовувати відбілювач.

Далі наповнюємо теплою водою миску чи ванну, додати м'який миючий засіб. Найкраще обирати велику ємність для прання, адже вам потрібно буде багато місця, щоб ретельно випрати всі відділення наплічника.

Ретельно підходьте до вибору миючого засобу – в ньому не повинно бути відбілювачів, сильнодіючих хімічних речовин. Агресивні компоненти можуть пошкодити тканину рюкзака, вимити водовідштовхувальне просочення.

Для отримання найкращого результату, слід замочити рюкзак приблизно на півгодини. Далі потерти щіткою найбільш брудні місця, гарно ополоснути виріб, щоби змити бруд і мильну воду. Відтискати рюкзак потрібно акуратно, достатньо просто повісити його, щоби дати залишкам води стекти. Сушити рюкзак також потрібно природним чином — на шнурку на відкритому повітрі.

Особливості машинного прання

Підготовчий процес у цьому випадку аналогічний ручному пранню. Потрібно викласти дрібні речі з кишень та відділень, відщипнути всі лямки, ремні та знімні кишені.

Далі алгоритм дій виглядає так:

  • покласти рюкзак у спеціальний мішок або стару наволочку, помістити в барабан пральної машини;
  • засипати невелику кількість м’якого порошку;
  • обрати програму делікатного прання;
  • вимкнути програму віджиму.

Прати рюкзак у мішку чи наволочці потрібно, аби захистити барабан машинки від пошкоджень металевими елементами (застібками, блискавками).

Сушити рюкзак після машинного прання так само як і після ручного — природнім способом, на шнурку.

Прання похідного рюкзака

Більшість похідних заплічників оснащені жорстким каркасом, який потрібно витягнути перед пранням. Похідні моделі рюкзаків оброблені спеціальним просоченням, котре захищає тканину від намокання. Саме тому такі наплічники взагалі не рекомендують прати, а лише протирати вологою ганчіркою.

Якщо ж забруднення занадто сильні, ви можете випрати такий рюкзак вручну чи в барабані пральної машинки. Прати потрібно в делікатному режимі та холодній воді — вона не вимиває просочення. Якщо немає мішка чи наволочки, рюкзак можна вивернути навиворіт та застібнути — так він не пошкодить барабан пральної машинки.

Як прати рюкзак

Важливо памятати, що наплічник не можна прати занадто часто, інакше з часом просочення все ж вимиється. Відтак рюкзак втратить свої водовідштовхувальні властивості.

Суха чистка рюкзаків

Багато наплічників створюються з вінілу – цю тканину прати не можна, тому використовуємо метод сухого чищення. Спочатку виріб потрібно почистити від пилу (зовні та всередині). Далі нам потрібен крохмаль — ним присипаємо жирні плями, злегка втоптуємо та залишаємо на кілька один. Після цього рюкзак пилососимо чи чистимо м'якою щіткою.

Також для чищення вінілу можна використати спеціальну щітку, котра використовується для видалення бруду з замші або нубука.